KLUB500 - Łódź | Stowarzyszenie Właścicieli Prezesów i Dyrektorów Firm
KLUB500 - <!--Łódź | Stowarzyszenie Właścicieli Prezesów i Dyrektorów Firm-->
KLUB500 - <!--Łódź | Stowarzyszenie Właścicieli Prezesów i Dyrektorów Firm-->

Certyfikacja menedżerów Polska Dziennik Łódzki

"Certyfikaty dla menedżerów" Polska Dziennik Łódzki - 12-13 stycznia 2013

Piotr Brzózka
Trzecia Gala Certyfikacji Menedżerów odbędzie się w najbliższy czwartek w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej. Certyfikaty zostaną wręczone 31 łódzkim menedżerom. Jest wśród nich 10 pań. Proces certyfikacji oraz imprezę przygotowały Klub 500, zrzeszający szefów firm z regionu łódzkiego, oraz Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej.
-"To nie jest konkurs, to jest uznanie i docenianie wiedzy, certyfikat nie wiąże się z żadną gratyfikacją materialną mówi Andrzej Moszura z kapituły przyznającej certyfikaty. Proces odbywa się na trzech poziomach: podstawowym, operacyjnym i strategicznym. Pierwszy jest dla menedżerów niższego szczebla - mistrzów, kierowników sekcji. Drugi dla kierowników działów. Trzeci dla dyrektorów i prezesów - dodaje Moszura.
Uzyskanie certyfikatu wiąże się z wpisem do księgi certyfikowanych menedżerów województwa łódzkiego. Po trzeciej edycji będzie się tam znajdować około 100 nazwisk, są wśród nich m.in. , dyrektorzy banków. Nie są jednak podawane nazwy firm, bo to nie one są promowane, certyfikaty dotyczy bowiem umiejętności samych menedżerów, jako osób fizycznych.
Ocena jest czterostopniowa. Trzeba spełnić wymogi formalne, następnie dokonać samooceny kompetencji menedżerskich. Potem kandydaci rozwiązują test wiedzy, na koniec jest rozmowa kompetencyjna.
Andrzej Moszura mówi, że certyfikaty nie są tylko dowodem uznania kompetencji i wiedzy kandydatów przez niezależną organizacje naukowców. Poddanie się procesowi oceny pozwala bowiem menedżerom poznać ich mocne, ale też słabe strony, a wiec daje materiał do przemyśleń i pracy nad sobą.
Gala rozpoczyna się o godzinie 18. Imprezę uświetni występ chóru Politechniki Łódzkiej.

powrót
Zostań członkiem Certyfikacja Menedżerów więcej


Nagroda Klubu 500

Nagroda KLUBU 500-ŁÓDŹ jest wyróżnieniem dla autora najlepszej pracy magisterskiej w danym roku akademickim, dotyczącej zagadnień biznesowych, napisanej na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej oraz Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Certyfikacja menedżerów

Celem głównym procesu Certyfikacji Menedżerów jest troska o rozwój gospodarczy regionu łódzkiego poprzez doskonalenie kadr menedżerskich, które są najważniejszym czynnikiem sukcesu gospodarczego.