KLUB500 - Łódź | Stowarzyszenie Właścicieli Prezesów i Dyrektorów Firm
KLUB500 - <!--Łódź | Stowarzyszenie Właścicieli Prezesów i Dyrektorów Firm-->
KLUB500 - <!--Łódź | Stowarzyszenie Właścicieli Prezesów i Dyrektorów Firm-->

Gala Certyfikacji Menedżerów 2018

W czwartek 26 kwietnia w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej odbyła się Gala VIII edycji Certyfikacji Menedżerów Województwa Łódzkiego.

Gospodarzami tego uroczystego spotkania byli Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji PŁ oraz Stowarzyszenie Klub 500 - Łódź. Tegoroczną edycję objęli patronatami honorowymi: Wojewoda łódzki, Prezydent Łodzi oraz Marszałek województwa łódzkiego.  Sponsorem gali była firma Galvo S.A. reprezentowana przez prezesa  Ryszarda Szczepaniaka. Gości przywitał dr inż. Marek Sekieta,Pełnomocnik Rektora PŁ ds. kształcenia  – przedstawiciel gospodarza miejsca i zarazem członek Kapituły.   

Kilka słów podsumowania wygłosił prezes Klubu 500 - Łódź, Sylwester Szymalak, który podkreślił, że tytuł certyfikowanego menedżera na trzech poziomach: podstawowym, operacyjnym i strategicznym, uzyskało już, licząc od pierwszej edycji - w sumie około 200 osób.

Przedstawiono krótki film, stanowiący wizytówkę Klubu 500 - Łódź, informujący o istocie działalności Stowarzyszenia, jego historii i planach.

W tym roku Certyfikaty Menedżerów przyznawała Kapituła w składzie:

- Marek Sobieraj (Klub 500-Łódź) – przewodniczący
-  dr Anna Stankiewicz-Mróz (Politechnika Łódzka) – wiceprzewodnicząca
-  prof. dr hab. Inż. Ryszard Grądzki (Politechnika Łódzka),
-  Wirginia Gostomczyk (konsul Honorowy Belgii w Łodzi),
-  Zbigniew Kausa (Klub 500-Łódź),
-  Beata Ostrowska (Klub 500-Łódź),
-  Anna Podkulińska (Klub 500-Łódź),
-  doc. dr inż. Marek Sekieta (Politechnika Łódzka),
-  Józef Szmich (Klub 500-Łódź),
-  Sylwester Szymalak (Klub 500-Łódź),
-  prof. dr hab. inż. Zbigniew Wiśniewski (Politechnika Łódzka),
-  Bożena Ziemniewicz (Klub 500-Łódź).

 

  Kapituła podjęła decyzję o przyznaniu Certyfikatu Menedżera‘2018 – trzynastu osobom. Z czego siedem - uzyskało certyfikat na poziomie podstawowym, sześć – operacyjnym. Nie przyznano tym razem certyfikatu na poziomie strategicznym, ponieważ żaden z kandydatów nie spełnił wszystkich koniecznych warunków formalnych do jego uzyskania.

Profesor Zbigniew Wiśniewski – dziekan Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji PŁ podkreślił niezwykle wysoki poziom wymagań, które są stawiane ubiegającym się o Certyfikat. Dzięki tym właśnie standardom wyłaniana jest grupa najlepszych, najskuteczniejszych menedżerów województwa. W ośmiu dotychczasowych edycjach, we wszystkich trzech kategoriach tytuł ten uzyskały 183 osoby, które stanowią prawdziwą elitę w zawodzie. Jedną z nich jest Dominik Kowalczyk, ubiegłoroczny laureat Certyfikacji Menedżerów, który w niezwykle dowcipnym, błyskotliwym wystąpieniu opowiedział o swojej drodze do tego sukcesu. Pan Dominik, menedżer klubu muzycznego LORDIS oraz prezes  szkółki piłkarskiej podkreślił rolę, jaką w jego życiu odegrało dokonanie właściwych wyborów we właściwym czasie. Uznał to za kluczowe w drodze do sukcesu, który niewątpliwie osiągnął. Co było niezwykle ujmujące, Dominik Kowalczyk z nieskrywaną dumą podkreślał swą łódzkość i więcej... bałuckość, które ukształtowały go jako człowieka i dały siłę w przezwyciężaniu trudności.

A potem nastąpiła ta chwila, na którą czekali wszyscy od pierwszej chwili spotkania – ogłoszenie nazwisk osób certyfikowanych. Jako pierwsi zostali przedstawieni menedżerowie certyfikowani na poziomie podstawowym:

1.      Piotr Barabasz
2.      Dominik Danielewski
3.      Artur Kołodziejczak
4.      Emilia Matysiak
5.      Patrycja Nowicka
6.      Cezary Opoczyński
7.      Joanna Szkudlarek

 

Następnie certyfikaty odebrali menedżerowie certyfikowani na poziomie operacyjnym:
1.      Artur Bereska
2.      Kamil Dębowski
3.      Ewa Grędecka-Drewniak
4.      Robert Otocki
5.      Jakub Rafalski
6.      Marek Wawrzyńczak

Każdemu z menedżerów wręczono certyfikat a także list od Prezydenta  Miasta Łodzi, Hanny Zdanowskiej, która wywodząc się ze środowiska biznesu doskonale rozumie wagę takich inicjatyw, jak Certyfikacja Menedżerów.

Kiedy już wszystko stało się jasne i stosowne dokumenty znalazły się w rękach ich zdobywców, nadszedł czas na zasłużony relaks, którego znakomitym początkiem był koncert kwartetu smyczkowego. Lunare Quartet zaprezentował się  jako ensemble  tyleż utalentowany, co wszechstronny muzycznie.
 


Pozostaje nam już tylko... czekać na kolejną, przyszłoroczną odsłonę Certyfikacji Menedżerów, kolejną galę i wszystkie emocje z tymi wydarzeniami związane. Gratulujemy!  

powrót
Zostań członkiem Certyfikacja Menedżerów więcej


Nagroda Klubu 500

Nagroda KLUBU 500-ŁÓDŹ jest wyróżnieniem dla autora najlepszej pracy magisterskiej w danym roku akademickim, dotyczącej zagadnień biznesowych, napisanej na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej oraz Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Certyfikacja menedżerów

Celem głównym procesu Certyfikacji Menedżerów jest troska o rozwój gospodarczy regionu łódzkiego poprzez doskonalenie kadr menedżerskich, które są najważniejszym czynnikiem sukcesu gospodarczego.