Kongres Wojsko Polskie szansą dla przedsiębiorczości

Celem Kongresu jest przedstawienie aktualnego stanu wiedzy o możliwościach współpracy wojska z przedsiębiorcami, jak również przedstawienie aspektów działań Wojska Polskiego w kraju i na arenie międzynarodowej.

Wydarzenie adresowane jest do środowiska biznesu, samorządowego, studentów , nauczycieli i uczniów. Jest to pierwszy tego rodzaju Kongres organizowany w Łodzi.

Organizatorem w/w przedsięwzięcia jest Komitet Organizacyjny Kongresu w skład , którego wchodzą:
-prof. Marian Wilk –Rektor Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi;
- Mirosław Barburski - Dyrektor ds. Targów i Wystaw – Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa Sp. z o.o.
- Andrzej Matliński - Prezes Zarządu Fundacji Surei No Mon
- Mirosław Golis Prezes Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej
Patronat Honorowy nad Kongresem objęli:
Pan Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego
Pani Jolanta Chełmińska Wojewoda Województwa Łódzkiego
Jesteśmy w trakcie uzgadniania kolejnych, ważnych patronatów.

Na Kongres przyjadą specjaliści od zaopatrzenia Wojska Polskiego ze wszystkich jednostek wojskowych, które się zaopatrzeniem zajmują. Planują oni spotkania na stoiskach wystawców i podczas paneli dyskusyjnych z przedsiębiorcami zainteresowanymi współpracą z Siłami Zbrojnymi.
Wystawa Wojskowa zaprezentuje jakie są oczekiwania Wojska Polskiego względem dostawców.

Wstępny program Kongresu:
W pierwszym dniu planujemy oficjalne otwarcie Kongresu – „Wojsko Polskie Szansą dla Przedsiębiorczości” oraz towarzyszącym Kongresowi Targów Logistycznych oraz spotkania plenarne na temat:

• Nowe formy służby szansą dla młodzieży, wyzwaniem dla pracodawców;
  • Misje pokojowe - doświadczenia logistyczne – wpływ na stosunki międzynarodowe;
  • Możliwości współpracy z jednostkami Wojska Polskiego, Przetargi, zamówienia z wolnej ręki – zasady udziału sektora cywilnego, kontakty.
W drugim dniu Kongresu planowane są specjalistyczne panele dla przedsiębiorców:
  • Zaopatrzenie mundurowe;
  • Zaopatrzenie w żywność;
  • Zaopatrzenie w paliwa i smary;
  • Usługi remontowo-budowlane.

Dzięki panelom przedsiębiorcy będą mogli poznać precyzyjne przepisy prawa przetargowego, warunki uczestnictwa oraz informacje o możliwości współpracy ze specjalistycznymi jednostkami Wojska Polskiego w ramach poszczególnych branż. Daje to ogromną szansę na zintensyfikowanie współpracy przedsiębiorców z naszego regionu w ramach zaopatrzenia Wojska Polskiego. Dzięki wiedzy przekazanej na Kongresie organizatorzy mają nadzieję osiągnąć następujące cele:

• Promocja nowych form służby wojskowej;
  • Wzrost efektywności przedsiębiorców na rynku zaopatrzenia wojskowego;
  • Rozwój przedsiębiorców polskich poprzez współpracę z służbami zaopatrzenia Wojska Polskiego
  • Lepsza obsługa jednostek wojskowych poprzez zwiększoną konkurencję i lepszy wybór ofert;

Kongres – „Wojsko Polskie Szansą dla Przedsiębiorczości” to okazja promocji Polski jako środowiska przychylnego przedsiębiorczości, kreatywnie wspierającego przedsiębiorców w ramach różnorodnych działań edukacyjnych oraz organizacyjnych
.

Termin: 7-8 maja 2013