KLUB500 - Łódź | Stowarzyszenie Właścicieli Prezesów i Dyrektorów Firm
KLUB500 - <!--Łódź | Stowarzyszenie Właścicieli Prezesów i Dyrektorów Firm-->
KLUB500 - <!--Łódź | Stowarzyszenie Właścicieli Prezesów i Dyrektorów Firm-->

Spotkanie wigilijne – Boże Narodzenie’ 2017

Nadszedł przedświąteczny czas, kiedy ludzie na chwilę zwalniają w codziennym biegu, by spotkać się z drugim człowiekiem, porozmawiać, wysłuchać, opowiedzieć o sobie.

By życzyć sobie wzajemnie świąt dobrych, radosnych i ciepłych. By życzyć sobie sił i wytrwania w nadchodzących miesiącach przyszłego roku. To także czas podsumowań, analizy wniosków i planów na przyszłość.

Spotkanie wigilijne środowiska łódzkiego biznesu odbyło się piętnastego grudnia w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.  Przedsiębiorców rozmaitych branż gościli: Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Loża Łódzka Bussines Centre Club, Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa, Regionalna Izba Budownictwa w Łodzi, Regionalny Związek Pracodawców Prywatnych Ziemi Łódzkiej Lewiatan oraz Stowarzyszenie Klub 500-Łódź.

Przedstawiciele gospodarzy życzyli obecnym wielu sukcesów, przede wszystkim w przestrzeni zawodowej nie zapominając jednak o tym, że powodzenie
w życiu osobistym może się także do tych sukcesów przyczynić.

Wierząc w siłę łódzkich firm do codziennych zmagań oraz w mądrość ich menedżerów– mówił Zbigniew Kausa, wiceprezes Klubu 500-Łódź -  życzymy rozwoju waszych przedsięwzięć biznesowych. W przyszłym roku życzymy sukcesów, nowych rozwiązań i udanych biznesów.

Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego skorzystał z wigilijnej okazji, by przypomnieć przedsiębiorcom, że ich praca, to także służba społeczeństwu.

Życzę, aby w tym nadchodzącym roku wszystkie firmy w Łódzkiem myślały kategoriami łączenia się i służenia innym ludziom. - mówił -  Życzę zatem na święta refleksji nad drugim człowiekiem. (...) A po kilku dniach odpoczynku – doskonałych pomysłów na kolejny rok, na nowe przedsięwzięcia, nowe biznesy i rozwój firm.

Prezydent Miasta, Hanna Zdanowska, która podkreśliła swój silny związek ze światem biznesu, który przez lata był jej naturalnym środowiskiem zwróciła uwagę na obecnie trudny czas, w którym przyszło się społeczeństwu zmagać z codziennością. Społeczeństwu, a zatem również przedsiębiorcom. Życzyła wszystkim, by świąteczny czas stał się choć na chwilę czasem jedności. Zwróciła także uwagę na ogromną odpowiedzialność, jaką przedsiębiorcy niosą na swoich barkach – tę dotyczącą losów ludzi, którzy im z zaufali.

Życzę wam dobrych świąt, pachnących choinką, takich, podczas których zapomnimy o wszystkim wokół co dzieje się złego obok nas i na świecie. O swarach, o kłótniach, o różnicach politycznych. Skupmy się na najbliższych. Pomyślmy o tym, jak piękny mógłby być świat, gdyby tych różnic nie było. Ale skoro już  są, to przynajmniej w domach niech zapanuje miłość, radość i świąteczna, miła atmosfera.

I życzę wam dobrego roku jako przedsiębiorcom, jako tym, którzy dźwigają największe brzemię odpowiedzialności  za tych, którzy zaufali, za tych,  którzy z wami współpracują, za tych, których los zależy po części od tego, jak wam powiedzie się biznes. Za tę wzajemną współpracę, która musi zaistnieć na linii pracodawca – pracownik.  (...) Żebyśmy potrafili siąść przy jednym, wspólnym stole, by rozwiązać problemy i iść dalej. (...) Bo jak wam będzie dobrze, to dobrze będzie mieszkańcom Łodzi.


Ani gospodarze, ani zaproszeni goście nie zapomnieli o tych, którzy potrzebują specjalnej uwagi, nie tylko w okresie świątecznym. Przygotowano liczne paczki
i prezenty dla podopiecznych Domu Dziecka w Grotnikach. Było to tym cenniejsze, że na twarzach ofiarodawców widać było prawdziwą, niekłamaną radość, przyjemność wypływającą z możliwości obdarowania drugiego człowieka. Było to zorganizowane naprawdę w wielkim stylu, z klasą, bez upokarzającej nuty „zbiórki charytatywnej”. Po prostu, dzieci dostały prezenty pod choinkę. Tak, jak po prostu być powinno. Za ten gest oraz pomoc dla samej instytucji podziękowała w imieniu swoim i podopiecznych – Sylwia Kalista, dyrektor placówki.

Ale i ludzie biznesu zostali obdarowani. Przyznano bowiem nagrody trzeciej edycji Nasze Dobre Łódzkie. Złoty znak jakości  przyznawany w plebiscycie czytelników „Dziennika Łódzkiego” , „Expressu Ilustrowanego i „Naszego Miasta” otrzymali producenci kosmetyków na bazie wody termalnej  z Uniejowa  (Termy Uniejów) oraz stek z antrykotu bez kości (Rib Eye Steak).

Część oficjalna wigilijnego spotkania została uwieńczona oczekiwanym przez wszystkich słowem  Metropolity Łódzkiego, księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia. Ten skromny, mądry a zarazem pełen humoru kapłan zastrzegł, iż nie zaintonuje wspólnego śpiewania kolędy, ponieważ nie ma odwagi zmierzyć się z uświetniającą swoim śpiewem spotkanie artystką – Emilią Kudrą.

Nie zrobię tego po występie tej cudnej pani, ponieważ mam zmysł samozachowawczy.

Jako gość zaproszony przez przedsiębiorców, właścicieli i szefów firm,  Metropolita powiedział:

Zastanawiam się od dłuższego czasu, co tu robię? Pierwszy pomysł, jaki mi przyszedł do głowy, to taki, że reprezentuję najlepszą firmę międzynarodową, która trwa dwa tysiące lat. I jak pokazują święta Bożego Narodzenia – zaczynaliśmy od szopki.

W dalszej części zebrani usłyszeli z ust Metropolity ważne przesłanie:

To, co ludzi naprawdę łączy, jest wewnątrz. Jeśli się ludzie  nie spotkają w swoim systemie wartości, w swojej umiejętności słuchania siebie nawzajem, także w wyczuciu swojej wzajemnej słabości, to myślę, że jedność między nimi nie jest możliwa.


Po części oficjalnej nadszedł czas na przełamanie się opłatkiem i liczne kuluarowe rozmowy przy dźwiękach świątecznej muzyki i poczęstunku.

powrót
Zostań członkiem Certyfikacja Menedżerów więcej


Nagroda Klubu 500

Nagroda KLUBU 500-ŁÓDŹ jest wyróżnieniem dla autora najlepszej pracy magisterskiej w danym roku akademickim, dotyczącej zagadnień biznesowych, napisanej na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej oraz Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Certyfikacja menedżerów

Celem głównym procesu Certyfikacji Menedżerów jest troska o rozwój gospodarczy regionu łódzkiego poprzez doskonalenie kadr menedżerskich, które są najważniejszym czynnikiem sukcesu gospodarczego.