Spotkanie z Profesorem J. Hausnerem

Klub 500 - Łódź gościł Profesora Jerzego Hausnera, polityka i ekonomistę, posła na Sejm IV kadencji oraz ministra w rządach Leszka Millera i Marka Belki.

W latach 2010 – 2016 nasz Gość był członkiem Rady Polityki Pieniężnej. Zasilił także szeregi Komitetu nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

Jerzy Hausner to m.in. twórca koncepcji Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit, a także przewodniczący jego rady programowej.

W 1996, w uznaniu wybitnych zasług w służbie publicznej, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2015 uhonorowany Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. W 2016 Profesora wyróżniono odznaką honorową „Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej”.

Ponadto Profesor Jerzy Hausner jest laureatem Nagrody Kisiela (2004), Nagrody im. Władysława Grabskiego przyznanej przez Konfederację Lewiatan (2005) oraz Nagrody Naukowej im. Mikołaja Kopernika (2020).

Wyróżniony został tytułem doktora honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (2019)  a także Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (2021).

Podczas spotkania w Klubie 500-Łódź Profesor Jerzy Hausner wygłosił wykład pt. „Sytuacja i perspektywy polskiej gospodarki”.

Relację z wykładu znajdą Państwo pod linkiem: