KLUB500 - Łódź | Stowarzyszenie Właścicieli Prezesów i Dyrektorów Firm
KLUB500 - <!--Łódź | Stowarzyszenie Właścicieli Prezesów i Dyrektorów Firm-->
KLUB500 - <!--Łódź | Stowarzyszenie Właścicieli Prezesów i Dyrektorów Firm-->

Członkowie klubu

BROWIN Sp z o. o. Sp.K.

Wiceprezes: Piotr Kwapisz

Dane kontaktowe:

Adres:Pryncypalna 129/141, 93-373 Łódź
www:www.browin.pl

Opis firmy:

BROWIN – firma, z którą życie smakuje lepiej

W 1979 r. powstała niewielka, rodzinna firma o nazwie BIOWIN. Zaczynaliśmy jako pasjonaci, którzy dostrzegli wielki potencjał małych komórek drożdży… Zajęliśmy się produkcją drożdży winiarskich. W kolejnych latach systematycznie poszerzaliśmy zakres działania i budowaliśmy potencjał firmy, dzięki czemu BROWIN mógł stać się liderem rynku w kilku obszarach asortymentowych. Dziś, po ponad 40 latach działalności, już jako znacznie większy BROWIN, wciąż jesteśmy dumni z naszych drożdży, a ich szeroka gama stanowi część bogatej i zróżnicowanej oferty, z którego korzystają zarówno odbiorcy w całym kraju, jak i na rynkach zagranicznych.

Firma BROWIN jest właścicielem marek:

BROWIN
akcesoria wędliniarskie, winiarskie, piekarnicze, piwowarskie, serowarskie, gorzelnicze oraz służące do przetwórstwa domowego
BIOOGRÓD
akcesoria ogrodnicze
BIOTERM / SOENS / 2measure
termometry i inne urządzenia pomiarowe

Jesteśmy blisko naszych Klientów. Aktualnie produkty BROWINu są dystrybuowane w sklepach naszych Partnerów, w tym głównie poprzez kilkaset hurtowni na terenie całego kraju, a także poprzez Salon Firmowy i Internet.
Nasi specjaliści służą swoją ekspercką wiedzą, doświadczeniem i niezbędnym wsparciem w zakresie budowania wiedzy o oferowanym asortymencie, zastosowaniu produktów i rozwijaniu pasji tworzenia domowych wyrobów kulinarnych. Pyszna i zdrowa kuchnia, samodzielnie przygotowywane trunki, kreatywne działania w ogrodzie i pomysły na udany relaks w kontakcie z naturą, to podstawowe wartości stylu życia, jaki jest nam bliski i do praktykowania którego zachęcamy. Nasze produkty, działania merytoryczne, baza wiedzy, narzędzia takie jak kalkulatory DIY, publikacje książkowe, warsztaty i pokazy służą Tym, którzy już doceniają to, że …domowe jest lepsze, a zielone jest piękne! – lub chcą się o tym przekonać.

Jesteśmy liczącym się w Europie Środkowej producentem urządzeń do pomiary temperatury – głównie termometrów.

BROWIN wciąż się rozwija i inwestuje w budowanie firmowego potencjału, by proponowane rozwiązania zawsze były trafną odpowiedzią na oczekiwania rynku, by nadążały za potrzebami Klientów – i już dziś spełniały ich przyszłe marzenia. Lepiej, łatwiej, wygodniej, z dbałością o jakość, zdrowo i naturalnie, pomysłowo, atrakcyjnie, inspirująco, profesjonalnie i korzystnie – dokładamy starań, by wszystkie te określenia były naszym powodem do dumy, że tworzymy BROWIN, wyjątkową firmę, która każdego dnia pomaga nadawać życiu wspaniały smak.
 • Posiadamy własne laboratorium mikrobiologiczne, produkcję czystą z certyfikowanym systemem ISO 2200 oraz Zespół R&D. Specjaliści czuwają nad rozwojem asortymentu tworzonego w firmie „od A do Z”, szukają nowych, innowacyjnych rozwiązań i dbają o wysoką jakość naszych produktów. Prowadzimy działania z zakresu User Experience, by dać naszym Klientom najlepszy, maksymalnie użyteczny produkt.
 • Systematycznie poszerzamy możliwości firmowego parku maszynowego, zapewniając kompleksowość procesów technologicznych i rozwój potencjału produkcyjno-usługowego. Oferujemy usługi naszego parku maszyn.
 • Systematycznie rozwijamy działania edukacyjne i poradnictwo, by inspirować kolejne pokolenia do odkrywania wartości, które są naszą pasją i których propagowanie jest naszą misją. Wydajemy autorskie publikacje dotyczące technologii wytwarzania domowych produktów kulinarnych, także trunków.
 • Wytyczając cele opieramy się na istotnych dla nas wartościach, m.in. takich jak ekologia, dbałość o środowisko i promowanie tego, co naturalne. Nieustannie optymalizujemy procesy produkcyjne i logistyczne, by wspierać zrównoważony rozwój i chronić środowisko naturalne, za które czujemy się odpowiedzialni.
 • W 2021 r. wdrożyliśmy projekt związany z fotowoltaiką, dzięki któremu zmniejszyliśmy nasz ślad węglowy. W 2022 r. uzyskaliśmy certyfikat FSC.
 • Mamy inkluzywne podejście do rynku pracy (potwierdzone m.in. wyróżnieniem przyznanym przez Fundację Aktywizacja), zatrudniamy osoby z niepełnosprawnościami.
 • Dużą wagę przywiązujemy do działań CSR – w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu angażujemy się w lokalne akcje pomocowe, m.in. wspieramy inicjatywy MOPS oraz organizujemy zbiórki na prezenty świąteczne dla podopiecznych Domu Dziecka. Zatrudniamy pracowników z Ukrainy, jednocześnie zapewniając pomoc finansową oraz materialną dla ich rodzin.
 • Inwestujemy w podnoszenie kwalifikacji naszych Pracowników i czujemy się dumni z sukcesów, jakie odnoszą.
 • Dzięki programowi praktyk i staży studenckich wspieramy rozwój młodych talentów i dla nich tworzymy warunki dobrego startu w życie zawodowe, jednocześnie zwiększając potencjał firmy.
 • Stawiamy na owocną wymianę doświadczeń i korzystamy z możliwości, jaki zapewnia kontakt z ośrodkami akademickimi i instytucjami naukowymi. Współpracujemy m.in. z Politechniką Łódzką i Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie. Jesteśmy członkiem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, należymy do Klastra LifeScience Kraków.
 • Inwestujemy w tworzenie nowoczesnej przestrzeni biurowej, produkcyjnej i magazynowej.


Symbol BROWINuSzyszkokłos Życia – symbol idei, która nas łączy, wyróżnia i inspiruje.

Jedyny w swoim rodzaju symbol połączenia siły i bogactwa natury z energią, rozwojem i kreatywnością ludzi. Symbol ziarna, które trzeba zasiać, by zebrać plony, pracy przynoszącej owoce, życia, któremu sami nadajemy ulubiony smak…

Zapraszamy do współpracy Przedsiębiorstwa zainteresowane poszerzeniem swojej oferty oraz szukające pomysłu na nowe obszary do eksplorowania. Gwarantujemy korzystne warunki, wsparcie marketingowe, indywidualne warunki kooperacji – zarówno dla sieci handlowych, jak i małych punktów sprzedaży. Dokładamy starań, aby nasi Kontrahenci czuli się w biznesowym partnerstwie bezpiecznie i komfortowo. Doświadczenie, jakie zdobyliśmy, pozwala nam zapewniać wysoką jakość partnerskiej współpracy i wspólne odnoszenie rynkowych sukcesów. Budujemy przyjazną platformę współdziałania – Kontrahenci przesyłają nam uwagi i sugestie dotyczące produktów, pomysły na wzbogacanie asortymentu oraz zgłaszają potrzeby Klientów końcowych, dzięki czemu zyskują realny wpływ na naszą ofertę i wykorzystanie unikatowego potencjału BROWINu.

Zachęcamy do odwiedzania strony www.browin.pl, gdzie systematycznie dodajemy nowości produktowe i poszerzamy bazę wiedzy, m.in. o atrakcyjne przepisy kulinarne i porady.

Powrót
Certyfikacja Menedżerów więcej
Nagroda Klubu 500

Nagroda KLUBU 500-ŁÓDŹ jest wyróżnieniem dla autora najlepszej pracy magisterskiej w danym roku akademickim, dotyczącej zagadnień biznesowych, napisanej na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej oraz Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Certyfikacja menedżerów

Celem głównym procesu Certyfikacji Menedżerów jest troska o rozwój gospodarczy regionu łódzkiego poprzez doskonalenie kadr menedżerskich, które są najważniejszym czynnikiem sukcesu gospodarczego.