Zakłady Chemiczne ORGANIKA S.A.

Prezes: Sylwester Szymalak

Adres:Wólczańska 241, 93-035 Łódź
Tel.:42 6810576
E-mail:organika@organika.com.pl
www:www.organika.com.pl

Tradycje ORGANIKI sięgają 1903 r., kiedy to dwaj przyjaciele założyli w Łodzi przy ulicy Ciasnej manufakturę chemiczną. Nikt wówczas nie przypuszczał, że sto lat później będzie to największa grupa kapitałowa w branży chemii motoryzacyjnej w Polsce. Rozpoczęta produkcja obejmowała początkowo płyny hydrauliczne (DA-1) oraz płyny hamulcowowe. Lata 70-te – to wprowadzenie płynów do spryskiwaczy (ADIXOL) i autokosmetyków. Na początku lat dziewięćdziesiątych ORGANIKA wprowadziła z sukcesem na rynek własne płyny chłodnicze pod marką GLIXOL. Obecnie oferta płynów hamulcowych uzupełniona jest najnowocześniejszym - DOT 5.1, polecanym do aut z układem elektronicznej kontroli jak ABS, ASR i ESP, a grupa płynów do chłodnic, najwyższej klasy płynem chłodniczym GLIXOL G12 LongLife. Nadrzędnym celem firmy jest pełna satysfakcja Klientów z produktów. Bogate doświadczenie, nowoczesne zaplecze laboratoryjno-badawcze oraz uznanie i silna pozycja rynkowa, stawiają firmę w kręgu partnerów, którym warto zaufać.